Regeneracja konwerterów

Specjalistyczny sprzęt

Specjalizujemy się w kompleksowej i profesjonalnej naprawie oraz regeneracji konwerterów do wszystkich rodzajów automatycznych skrzyń biegów samochodów osobowych. Posiadamy nową i profesjonalną linię do regeneracji, firmy Kinergo.

Jesteśmy dysponentem dwupalnikowego automatu spawalniczego, który pozwala na maksymalną dokładność łączenia połówek konwertera. Mamy urządzenie do testowania luzu osiowego, sprawdzania szczelności, ustawienia wstępnego naprężenia Lock-up’u w nowoczesnych konwerterach oraz wyważarkę.

Doświadczenie i gwarancja jakości

Doświadczenie posiadane w pracy z konwerterami pozwala nam sprawnie weryfikować usterki, a nowoczesny park maszynowy przeprowadzać każdy z etapów regeneracji na specjalistycznych urządzeniach. W wyniku uzyskujemy sprzęgła hydrokinetyczne wysokiej jakości, na które udzielamy 18 miesięcy gwarancji bez limitu kilometrów.

Wszystkie produkty po zakończonej regeneracji poddawane są specjalistycznym testom.
Jeśli sprzęgło nie przejdzie któregoś z nich nie zostaje wysłane do klienta.

Proces regeneracji konwertera

  • Rozpoznanie
  • Mycie
  • Weryfikacja elementów
  • Mechaniczna obróbka
  • Zgrzewanie tarcz
  • Montaż podzespołów
  • Spawanie
  • Sprawdzenie wyważenia
  • Test szczelności
  • Wyważanie dynamiczne

Rozcięcie konwertera i wstępna ocena stanu technicznego elementów wewnętrznych.

Po rozcięciu obudowy, zostają usunięte wszystkie elementy wewnętrzne i umieszczone w specjalistycznej myjce ciśnieniowej. Środek myjący podgrzewany do wysokiej temperatury oraz wysokie ciśnienie pozwalają na dokładne oczyszczenie z resztek okładzin czy też opiłków metalu. Sprawdzenie numerów i modelu konwertera.

Po dokładnym oczyszczeniu specjalista ocenia ich stan techniczny. Wszystkie zużyte wymienia na nowe. Stosowane są wyłącznie części najwyższej jakości, renomowanych światowych producentów np.: Sonnax, TriComponen.

Ocena stanu technicznego konwertera na podstawie jego organoleptycznej diagnozy. Mechaniczna obróbka gwarancjamentów konwertera na obrabiarkach konwencjonalnych i numerycznych.

W zależności od konstrukcji i przeznaczenia stosujemy specjalnie dobrane rodzaje okładzin ciernych (tan, kevlar, carbon, high carbon, carbon fiber, power torque, tri carbon). Weryfikacja uszkodzeń zewnętrznych – ocena zarysowań, odkształceń, pęknięć, deformacji obudowy.

Sprawdzenie luzu osiowego elementów wewnętrznych.

Ustawienie sprzęgła na dwupalnikowym automacie spawalniczym, ustawienie luzu osiowego, spawanie 4 punktów, sprawdzenie bicia szyjki, spawanie połówek konwertera, ponowna kontrola bicia szyjki.

Sprawdzenie luzu osiowego wewnętrznych elementów po zakończeniu procesu spawania.

Sprawdzenie szczelności i poprawności działania układu Lock-up.
Konwerter z wytworzonym w środku nadciśnieniem 7-miu barów zostaje zanurzony w wodzie. Pozwala to na potwierdzenie wysokiej jakości spawu oraz szczelności konwertera.

Wyważanie dynamiczne pozwala na ocenę stopnia wyważenia konwertera oraz ewentualne doważenie. Niewłaściwie wyważony konwerter może powodować znaczne wibracje silnika i pojazdu.

Czynności te mają na celu zweryfikowanie faktycznego stanu technicznego sprzęgła hydrokinetycznego oraz pozwalają wychwycić potencjalne, niekonwencjonalne trudności jeszcze przed rozcięciem regeneracji konwertera.

Gwarancja

Dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług, dlatego udzielamy nawet 18-sto miesięcznej, pisemnej gwarancji bez względu na ilość przejechanych kilometrów, która wysłana jest razem z konwerterem.

Wysyłka

Możesz osobiście dostarczyć nam konwerter w godzinach od 8 – 16 lub wysłać kurierem na swój koszt.

Objawy uszkodzenia

Najczęstsze usterki sprzęgieł hydrokinetycznych to uszkodzenie okładziny Lock-up’u, uszkodzenie uszczelnień, elementów sprężystych, amortyzujących i tłumiących, a także uszkodzenie łożysk i bieżni oporowych.

W zależności od modelu skrzyni biegów objawiać się one mogą szarpaniem, falowaniem obrotów, brakiem płynności zmiany biegów, falowaniem obrotów silnika podczas jazdy ze stałą prędkością na najwyższym biegu, opóźnioną zmianą biegów (przeciąganiem) lub drganiami pojawiającymi w pewnym zakresie prędkości pojazdu i obrotów silnika. Mogą też pojawić się odczuwalne uślizgi, dziwne dźwięki wydobywające się z okolicy skrzyni biegów oraz zauważalny wzrost spalania.

Specjalizujemy się w regeneracji konwerterów samochodów osobowych wszystkich marek i producentów skrzyń biegów

Skontaktuj się z nami:
(48) 502 300 194
mvs@ravenol.pl
Gołkowice Górne 14
33-388 Gołkowice Górne

Zamknij menu